تجهیزات آماده سازی

بدون شک عامل موفقیت و برتری در تمامی کسب و کارهای ارائه غذا از فست فود های کوچک گرفته تا رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی طعم و کیفیت غذای آن‌هاست. عوامل زیادی در بهتر و متفاوت‌تر بودن طعم غذا دخیل هستند عواملی همچون مواد اولیه مناسب، هنر آشپز و تجهیزات پخت غذا. اما یک عامل در این بین وجود دارد که معمولا توجه کمتری به آن شده است و آن کیفیت تجهیزات آماده سازی غذا می‌باشد. در واقع این عامل حلقه‌ای است که مواد اولیه با کیفیت را به صورت استاندارد در اختیار آشپزها قرار می‌دهد تا بتوانند بهترین نوع غذا را آماده کنند.

به طور کلی تجهیزات آماده سازی غذا را می‌توان این گونه تعریف و دسته بندی نمود:

به تمامی تجهیزات و وسایلی که برای آماده سازی مواد اولیه غذاها (بریدن، خرد کردن، پوست کردن، اسلایس کردن و …) به کار می‌رود، تجهیزات آماده سازی غذا می‌گویند.

تجهیزات آماده سازی غذا را می‌توان با توجه به کاربردشان تقسیم‌بندی و معرفی نمود. مواد پروتئینی، سبزیجات و پنیر، پاستا و غذاسازها از موارد هستند که برای آماده سازی، نیازمند تجهیزات خاص خود هستند. برای مثال تجهیزاتی که در رابطه با آماده سازی مواد پروتئینی به‌کار می‌رود شامل کالباس بر، اره استخوان بر، چرخ گوشت، همبرگر ساز و … هستند. همچنین برای سبزیجات، پنیرها و سیب زمینی ها از سبزی خردکن و پوست کن استفاده می‌گردد.

مشاوره رایگان